... Z JABLONECKA

regionálně! originálně!

IMG_1253.jpg

Pol - eno

Jsme tři

Andrea Tůmová – autorka nápadu a designu, architektka, maminka holčičky, která to možná všechno způsobila…

Štěpán Kadlec – nadšený výrobce

Tomáš Tesař – naše dobrá duše

Pol-Ena mají domov v Jizerských horách.

Vznikají v malé dílně na Janově a ve větší dílně v Jablonci nad Nisou.

Od roku 2017 jsme nositelem značky Regionální produkt Jizerské hory.

Naše zvířátka a figurky jsou umělecké předměty.

Nejsou certifikovanými hračkami.

Někdo je má pro potěchu očí, rukou a mysli.

Jiný je dá dětem s vědomím, že se třeba otlučou a rozbijí.

Vyrábíme ze všemožných druhů dřeva, domácích a občas i exotických.

Jsou to odřezky od truhlářů, starý nábytek, polena na topení, dřevo sebrané v lese, pokácené staré stromy…

Dřevo napouštíme přírodními oleji a vosky.

Ouška, ocásky a paroží šijeme z malých odstřižků a zbytků látek.

1-50.jpg

Seš kus

Seš kus hor. Seš kus vesmíru. Seš prostě a jednoduše KUS! Mysli na to s jedinečným regeneračním pukem na ruce. Přírodní kosmetika vyráběná v Jizerských horách.

DSCF8109.jpg

Dřevěné hračky ze Smržovky Siefried Kittel

Výrobou dřevěných hraček se Siegfried Kittel zabývá již od roku 1999. Hračky vyrábí z kvalitního bukového a habrového dřeva z lesů Jizerských hor. Dřevo se nechává minimálně pět let zrát a poté se dosouší. Díky této technologii výroby vzniká kvalitní česká hračka. Prioritou je také precizní opracování a tím je dosaženo vysoké kvality finálního výrobku. Hračky byly testovány ve zkušebním ústavu a splňují nejnáročnější Evropskou normu.

Hračky se zaměřují na rozvoj motoriky, fantazie a poznávání barev. Dřevěná hračka má v České republice neodmyslitelnou tradici a patří mezi nejoblíbenější hračky po mnoho generací.

131622430_2853635381559158_5252912958066

Příběh na kousku papíru

Na maličkostech záleží.

Přání dokáže vyjádřit víc, než se zdá. Krásné menu a další tiskoviny dodají každé oslavě nebo svatbě to správné kouzlo. Láskyplné ilustrace zútulní nejeden pokojíček a naše hry doslova pohltí každé děťátko.

Naše designové produkty pro radost vznikají v srdci Jizerských hor. 

DSCF4297.JPG

POHANA

Pod značkou Pohana se v Jizerských horách rodí ručně vyšívaná zvířátka. Jsou inspirovaná přírodou domova i zážitky z cest.

Jsou to plachá stvoření. Každé zvířátko má alespoň maličký detail výšivky a také provázky na zavázání náruče. Můžou pak držet svou náruč v tajnosti nebo navazovat přátelství.

Téměř celá jsou tvořená ručně, jen s finálním sešitím pomáhá šicí stroj. Vznikají recyklací starých materiálů, ze zbytků, z pokladů z půdy nebo ze second handu. Každý kousek je tak originál a má svůj osobní příběh.

IMG_8973-8.jpg

Jizerské kvítí

Květiny lokálně vypěstované, láskou zalévané a s radostí pro vás navázané do nespoutaných kytic. Prostě Jizerské.

DSCF6074.jpg

OKOLO

Malá dřevěná autíčka v jednoduchém designu pro každého malého závodníka nebo závodnici. Navrhl, nabarvil a sestavil Štěpán Kadlec, hračkář a designér žijící co by kamenem dohodil od Grónské země. Dřevěné dílky vyrobila Detoa Albrechtice, nejstarší česká továrna na dřevěné hračky. A pokud by náhodou nebylo auto ve vaší oblíbené barvě, nebojte, namícháme a nabarvíme, klidně jen jeden kousek.

DSC_4212.jpg

MU:RA

Příběh jedné slečny, která doslova vyrůstala v knihovně a která se díky opravování poškozených knih naučila sama knihy šít...

Tak nějak to začalo. Pokračovalo to pokusy o vytvoření vlastního zápisníku a skicáků, kterých jsem měla během studií velkou spotřebu. Techniku jsem se učila z knih a zkušenosti získávala praxí.

Šila jsem po setmění, když už všichni spali a já měla na tvorbu klid. V noci se mi na okno slétaly můry, jako tiché pozorovatelky a mě bavilo sledovat jejich cesty po skle. Často jsem končila s prací nad ránem, když se život ve městě probouzel a můry odlétaly. Inspirovala jsem se těmi drobnými tvorečky a dala své tvorbě název MU:RA.

Od té doby, co jsem MU:ROU, jsem už stvořila nespočet zápisníků, skicáků, alb a diářů.

Pro ty, kdo nezapomněli psát a kreslit, pro ty, kdo milují vůni nepopsaného papíru, pro ty, kdo umí snít....                                                                                            

57442710_2872563269450454_44175917862816

ANUK

,,Krejčovina se považuje za řemeslo, hraničí s uměním a přirovnává se k architektuře."

     Anuk je malá česká značka orientovaná na design oděvů a módních doplňků, kterou založila studentka návrhářství oděvů a oděvní technologie. Značka se orientuje na design dámských oděvů.

V jejím sortimentu najdete vše od basic triček, šatů, kalhot až po vypracovaná podšívkovaná saka a kabáty. Malé kolekce jsou tematicky laděny a produkovány v limitovaném množství. Design značky je charakteristický výběrem kvalitních materiálů a jednoduchými, padnoucími střihy.

IMG_20171018_103819_860.jpg

Z herbáře

Zakázkové květinářství rozšířené o kamenný obchod v Jablonci nad Nisou. Potřebujete květinu, nebo plánujete svatbu? Pojďme něco krásného vymyslet..

Rozvoz květin v rámci Jablonce a Liberce.